| Bananas, raw | 0.000g |
| Soup, bean with pork, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Nopales, cooked, without salt | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, strained | 0.000g |
| Spaghetti, protein-fortified, cooked, enriched (N x 5.70) | 0.000g |
| Pie, pumpkin, prepared from recipe | 0.000g |
| Okra, raw | 0.000g |
| Seaweed, spirulina, dried | 0.000g |
| Sauce, hoisin, ready-to-serve | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Cereals, ROMAN MEAL, plain, dry | 0.000g |
| Cookies, peanut butter, prepared from recipe | 0.000g |
| Beef, round, eye of round, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, roasted | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (less than 1%) | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean only, trimmed to 0" fat, select, cooked, braised | 0.000g |
| Shortening, industrial, soy (partially hydrogenated), pourable liquid fry shortening | 0.000g |
| Frozen novelties, ice cream type, chocolate or caramel covered, with nuts | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (chops), bone-in, separable lean only, cooked, broiled | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, regular patty; with condiments | 0.000g |
| Spices, ginger, ground | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Beef, top sirloin, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, choice, cooked, broiled | 0.000g |
| Muffins, corn, toaster-type | 0.000g |
| Soup, black bean, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Beef, cured, breakfast strips, cooked | 0.000g |
| Grapes, canned, thompson seedless, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN LIPIL, with iron, ready to feed, with ARA and DHA | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Veal, leg (top round), separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Sherbet, orange | 0.000g |
| Babyfood, fruit, tutti frutti, junior | 0.000g |
| Asparagus, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Sauce, ready-to-serve, pepper, TABASCO | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Creamy Wheat, farina, enriched, prepared with water, no salt | 0.000g |
| Pears, raw | 0.000g |
| Melons, honeydew, raw | 0.000g |
| Babyfood, dinner, macaroni and tomato and beef, junior | 0.000g |
| Celeriac, raw | 0.000g |
| Salad dressing, blue or roquefort cheese dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Frozen yogurts, flavors other than chocolate | 0.000g |
| Soybean, curd cheese | 0.000g |
| Cereals, MALTEX, dry | 0.000g |
| Bananas, dehydrated, or banana powder | 0.000g |
| Lasagna, Vegetable, frozen, baked | 0.000g |
| Beef, chuck, blade roast, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, all grades, cooked, braised | 0.000g |
| Infant formula, PBM PRODUCTS, ULTRA BRIGHT BEGINNINGS, liquid concentrate, not reconstituted (formerly WYETH-AYERST) | 0.000g |
| Bread, rice bran, toasted | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix | 0.000g |
| Pickles, cucumber, sour, low sodium | 0.000g |
| Peaches, spiced, canned, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| TACO BELL, Soft Taco with beef | 0.000g |
| Snacks, KELLOGG, KELLOGG'S NUTRI-GRAIN Cereal Bars, fruit-filled | 0.000g |
| Beef, cured, corned beef, canned | 0.000g |
| Margarine-like spread, fat free, liquid, salted | 0.000g |
| Barley, pearled, cooked | 0.000g |
| Tomatillos, raw | 0.000g |
| Infant formula, PBM PRODUCTS, store brand, powder, (formerly WYETH-AYERST) | 0.000g |
| Soup, turkey noodle, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Plums, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Cookies, peanut butter, refrigerated dough | 0.000g |
| Sugar-apples, (sweetsop), raw | 0.000g |
| Corn, sweet, yellow, canned, brine pack, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, reduced calorie | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, Low Fat 100% Natural Granola with Raisins | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, APPLE CINNAMON CHEERIOS | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed kernels, dry roasted, without salt | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, KABOOM | 0.000g |
| Cheese, gruyere | 0.000g |
| Blueberries, raw | 0.000g |
| Bagels, cinnamon-raisin | 0.000g |
| Salad dressing, peppercorn dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Rolls, dinner, plain, prepared from recipe, made with low fat (2%) milk | 0.000g |
| Soup, beef broth or bouillon, powder, dry | 0.000g |
| Chocolate-flavor beverage mix for milk, powder, with added nutrients, prepared with whole milk | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S MUESLIX | 0.000g |
| Egg, white, dried | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, HONEY GRAHAM OH!S | 0.000g |
| Snacks, potato chips, reduced fat | 0.000g |
| Apricots, frozen, sweetened | 0.000g |
| Carbonated beverage, cola, contains caffeine | 0.000g |
| Dandelion greens, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, SPECIAL K Low Carb Lifestyle Protein Plus | 0.000g |
| Veal, composite of trimmed retail cuts, separable lean and fat, cooked | 0.000g |
| Duck, domesticated, liver, raw | 0.000g |
| Beef, bottom sirloin, tri-tip roast, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, roasted | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Cereals, farina, enriched, dry | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, Kraft, Post Selects Cranberry Almond Crunch | 0.000g |
| Cheese food, pasteurized process, american, without di sodium phosphate | 0.000g |
| Cake, sponge, commercially prepared | 0.000g |
| Cheese, pasteurized process, american, low fat | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, low iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Mushrooms, brown, Italian, or Crimini, raw | 0.000g |