| Cream substitute, powdered, light | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, without salt | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Peanut butter, smooth style, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Melon balls, frozen | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, reduced fat | 0.000g |
| Reddi Wip Fat Free Whipped Topping | 0.000g |
| Balsam-pear (bitter gourd), pods, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Beans, pinto, mature seeds, canned | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, raw | 0.000g |
| Kale, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soy sauce made from hydrolyzed vegetable protein | 0.000g |
| Blueberries, frozen, sweetened | 0.000g |
| Frostings, chocolate, creamy, ready-to-eat | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Peanut butter, chunk style, with salt | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, frozen, fordhook, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, raw | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled | 0.000g |
| Cereals, CREAM OF RICE, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, palm and palm kernel, filling fat | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Pears, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Vegetables, mixed, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Cherries, sweet, frozen, sweetened | 0.000g |
| HORMEL Vegetarian Chili with Beans, canned entree | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Squash, winter, acorn, cooked, boiled, mashed, with salt | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, raw | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and grape | 0.000g |
| Peas and onions, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and plum | 0.000g |
| Alfalfa seeds, sprouted, raw | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Gelatin desserts, dry mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Babyfood, pears, dices, toddler | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| Sour cream, fat free | 0.000g |
| Frozen novelties, ice type, lime | 0.000g |
| Applesauce, canned, unsweetened, without added ascorbic acid (includes USDA commodity) | 0.000g |
| Fruit cocktail, (peach and pineapple and pear and grape and cherry), canned, heavy syrup, solids and liquids | 0.000g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.000g |
| Egg, white, raw, fresh | 0.000g |
| Soup, beef broth bouillon and consomme, canned, condensed | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, SKITTLES Original Bite Size Candies | 0.000g |
| Tomatoes, red, ripe, canned, with green chilies | 0.000g |
| Snacks, popcorn, air-popped, white popcorn | 0.000g |
| Cherries, sweet, canned, pitted, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Kale, scotch, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Corn, sweet, white, canned, cream style, regular pack | 0.000g |
| Onions, frozen, whole, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Kale, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, sprouted, raw | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, with added calcium, vitamins A and D | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 20% fat | 0.000g |
| Milk, filled, fluid, with lauric acid oil | 0.000g |
| Tea, herb, chamomile, brewed | 0.000g |
| Collards, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Citrus fruit juice drink, frozen concentrate, prepared with water | 0.000g |
| Pigeonpeas, immature seeds, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Mayonnaise, low sodium, low calorie or diet | 0.000g |
| Beans, snap, yellow, canned, no salt added, drained solids | 0.000g |
| Collards, raw | 0.000g |
| Peas and carrots, canned, regular pack, solids and liquids | 0.000g |
| Apple juice, canned or bottled, unsweetened, with added ascorbic acid | 0.000g |
| Candies, fudge, peanut butter, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Semolina, enriched | 0.000g |
| Nuts, coconut water (liquid from coconuts) | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, microwaved | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple - cherry | 0.000g |
| Vegetarian stew | 0.000g |
| ENSURE FIBER WITH FOS, liquid | 0.000g |
| Oil, industrial, coconut, principal uses candy coatings, oil sprays, roasting nuts | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, low iron, liquid concentrate, not reconstituted | 0.000g |
| Garlic, raw | 0.000g |
| Strawberry-flavor beverage mix, powder | 0.000g |
| Wild rice, raw | 0.000g |
| Apple juice, canned or bottled, unsweetened, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Sauce, teriyaki, ready-to-serve, reduced sodium | 0.000g |
| Cauliflower, raw | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Peas and onions, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Sweeteners, tabletop, fructose, dry, powder | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Lemon juice, raw | 0.000g |
| Fruit punch drink, without added nutrients, canned | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled, with added potassium and sodium | 0.000g |
| Snacks, potato chips, white, restructured, baked | 0.000g |
| Candies, fondant, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Palm hearts, raw | 0.000g |
| Carbonated beverage, ginger ale | 0.000g |
| Peanut butter, chunk style, without salt | 0.000g |