| Cereals, corn grits, yellow, regular and quick, enriched, dry | 0.000g |
| Beans, liquid from stewed kidney beans | 0.000g |
| Bread, boston brown, canned | 0.000g |
| Cheese, parmesan, hard | 0.000g |
| Quinces, raw | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Coleslaw | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed flour, partially defatted | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, shredded, presweetened, single brand | 0.000g |
| Whey, acid, fluid | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, thigh, meat only, cooked, stewed | 0.000g |
| Babyfood, fruit, apple and raspberry, strained | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, raw | 0.000g |
| Beef, rib eye, small end (ribs 10-12), separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, broiled | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Breakfast tart, low fat | 0.000g |
| Snacks, popcorn, oil-popped, unsalted | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean only, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Tangerine juice, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham, regular (approximately 13% fat), canned, roasted | 0.000g |
| Veal, leg (top round), separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Tomato products, canned, paste, with salt added | 0.000g |
| Cake, yellow, dry mix, light | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, dark meat, meat only, cooked, stewed | 0.000g |
| Beef, brisket, whole, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, braised | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, LIPIL, with iron, powder, with ARA and DHA | 0.000g |
| Candies, sesame crunch | 0.000g |
| Cream, half and half, fat free | 0.000g |
| Game meat, caribou, cooked, roasted | 0.000g |
| Puddings, rice, dry mix, prepared with whole milk | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sugar, lemon-flavored, without added ascorbic acid, powder | 0.000g |
| Clam and tomato juice, canned | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| Ham, minced | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, heart, cooked, braised | 0.000g |
| Muffins, corn, toaster-type | 0.000g |
| Soup, black bean, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Beef, cured, breakfast strips, cooked | 0.000g |
| Grapes, canned, thompson seedless, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN LIPIL, with iron, ready to feed, with ARA and DHA | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Chicken, stewing, meat only, cooked, stewed | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Creamy Wheat, farina, enriched, prepared with water, no salt | 0.000g |
| Pears, raw | 0.000g |
| Melons, honeydew, raw | 0.000g |
| Babyfood, dinner, macaroni and tomato and beef, junior | 0.000g |
| Celeriac, raw | 0.000g |
| Candies, butterscotch | 0.000g |
| Beef, chuck, clod roast, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, USDA choice, cooked, roasted | 0.000g |
| Salad dressing, coleslaw | 0.000g |
| Bread, rice bran | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KASHI GOLEAN CRUNCH! by KELLOGG | 0.000g |
| Beef, short loin, porterhouse steak, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, choice, cooked, broiled | 0.000g |
| Butter replacement, without fat, powder | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Seaweed, laver, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, with iron, liquid concentrate, not reconstituted | 0.000g |
| Beef, flank, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Pineapple, raw, all varieties | 0.000g |
| Crackers, wheat, sandwich, with cheese filling | 0.000g |
| BURGER KING, Cheeseburger | 0.000g |
| Cereals, corn grits, white, regular, quick, enriched, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Tomatoes, crushed, canned | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, light meat, meat only, raw | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, straight phosphate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, caramel with nuts | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Cookies, peanut butter sandwich, regular | 0.000g |
| Pork, cured, breakfast strips, raw or unheated | 0.000g |
| Nuts, almond butter, plain, with salt added | 0.000g |
| Cereals, MAYPO, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Kiwi fruit, (chinese gooseberries), fresh, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Turkey, drumstick, smoked, cooked, with skin, bone removed | 0.000g |
| Corn bran, crude | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.000g |
| Cookies, brownies, prepared from recipe | 0.000g |
| Beef, cured, luncheon meat, jellied | 0.000g |
| Turkey breast meat | 0.000g |
| Snacks, banana chips | 0.000g |
| Beef, chuck, arm pot roast, separable lean only, trimmed to 1/8" fat, choice, cooked, braised | 0.000g |
| Eggplant, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soup, cream of mushroom, low sodium, ready-to-serve, canned | 0.000g |
| Salad dressing, mayonnaise, soybean oil, with salt | 0.000g |
| Beef, short loin, top loin, separable lean only, trimmed to 1/8" fat, select, cooked, broiled | 0.000g |
| Infant formula, ABBOTT NUTRITION, SIMILAC, low iron, powder, not reconstituted, (formerly ROSS) | 0.000g |
| Shake, fast food, chocolate | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, brain, cooked, braised | 0.000g |
| Bagels, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes onion, poppy, sesame) | 0.000g |
| Soy flour, low-fat, crude protein basis (N x 6.25) | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, regular, cooked | 0.000g |
| Broccoli raab, cooked | 0.000g |
| Soup, tomato, canned, condensed | 0.000g |
| Chicken, cornish game hens, meat only, cooked, roasted | 0.000g |
| Luncheon meat, pork, ham, and chicken, minced, canned, reduced sodium, added ascorbic acid, includes SPAM, 25% less sodium | 0.000g |
| Beef, short loin, top loin, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, prime, raw | 0.000g |