| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, regular patty; with condiments | 0.000g |
| Biscuits, plain or buttermilk, refrigerated dough, higher fat | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Game meat, bison, chuck, shoulder clod, separable lean only, 3-5 lb roast, raw | 0.000g |
| Pork, pickled pork hocks | 0.000g |
| Game meat , bison, top sirloin, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Gravy, HEINZ Home Style Savory Beef Gravy | 0.000g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| Bagels, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes onion, poppy, sesame) | 0.000g |
| Edamame, frozen, prepared | 0.000g |
| DOMINO'S 14" Cheese Pizza, Crunchy Thin Crust | 0.000g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, unprepared | 0.000g |
| Mush, blue corn with ash (Navajo) | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| McDONALD'S, Sausage Patty | 0.000g |
| Beef, grass-fed, ground, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, raw | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.000g |
| Game meat , bison, ground, raw | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, shoulder, (Boston butt), blade (steaks), separable lean only, raw | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Turkey, heart, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Ostrich, ground, raw | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip center, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Frankfurter, turkey | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, tenderloin, separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, unheated, separable lean only | 0.000g |
| McDONALD'S, Peanuts (for Sundaes) | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Original Round Cheese Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit (includes apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Game meat, deer, shoulder clod, separable lean only, 3-5 lb roast, cooked, braised | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, puffs or twists, cheese-flavor | 0.000g |
| Waffles, plain, frozen, ready -to-heat, toasted | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, cooked, boiled, with salt | 0.000g |
| Luncheon meat, beef, thin sliced | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, stomach, raw | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Oil, vegetable, canola | 0.000g |
| PIZZA HUT 12" Super Supreme Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Emu, outside drum, raw | 0.000g |
| Muffins, blueberry, commercially prepared (Includes mini-muffins) | 0.000g |
| Puddings, tapioca, ready-to-eat, fat free | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, not further specified | 0.000g |
| Oil, soybean, salad or cooking | 0.000g |
| Emu, ground, raw | 0.000g |
| Emu, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, broiled, pan-fried or roasted | 0.000g |
| Game meat, deer, ground, raw | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| PIZZA HUT 12" Cheese Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Noodles, egg, dry, unenriched | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 60-69% cacao solids | 0.000g |
| Veggie burgers or soyburgers, unprepared | 0.000g |
| Bread, wheat | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (roasts), boneless, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |
| Pork, fresh, shoulder, (Boston butt), blade (steaks), separable lean only, cooked, braised | 0.000g |
| McDONALD'S, Biscuit, large size | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S APPLE JACKS | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |
| Fast foods, cheeseburger;single, large patty; with condiments, vegetables and mayonnaise | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, cooked, grilled | 0.000g |
| Snacks, FRITOLAY, SUNCHIPS, Multigrain Snack, original flavor | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, cooked, grilled | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Cheese Pizza, Thin Crust | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" Cheese Pizza, Original Crust | 0.000g |
| Cornmeal, white (Navajo) | 0.000g |
| Biscuits, plain or buttermilk, refrigerated dough, higher fat, baked | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Nuts, almonds | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip center, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, cooked, grilled | 0.000g |
| Pork and turkey sausage, pre-cooked | 0.000g |
| Steelhead trout, dried, flesh (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, boneless, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| BURGER KING, Hamburger | 0.000g |
| Beans, kidney, red, mature seeds, canned | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, tenderloin, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |