| Bananas, raw | 0.000g |
| Soup, bean with pork, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Nopales, cooked, without salt | 0.000g |
| Lamb, domestic, shoulder, whole (arm and blade), separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, choice, cooked, broiled | 0.000g |
| Babyfood, fruit, applesauce and apricots, strained | 0.000g |
| Spaghetti, protein-fortified, cooked, enriched (N x 5.70) | 0.000g |
| Soup, chicken broth cubes, dry, prepared with water | 0.000g |
| Okra, raw | 0.000g |
| Seaweed, spirulina, dried | 0.000g |
| Asparagus, frozen, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Syrups, table blends, pancake | 0.000g |
| Shortening frying (heavy duty), soybean (hydrogenated), linoleic (less than 1%) | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean only, trimmed to 0" fat, select, cooked, braised | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Melon balls, frozen | 0.000g |
| Reddi Wip Fat Free Whipped Topping | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, with pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Banana Bread, dry | 0.000g |
| Balsam-pear (bitter gourd), pods, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Beef, cured, corned beef, canned | 0.000g |
| Margarine-like spread, fat free, liquid, salted | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Spices, ginger, ground | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| Cranberry sauce, canned, sweetened | 0.000g |
| Peach nectar, canned, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Vegetarian meatloaf or patties | 0.000g |
| Wheat flour, white, all-purpose, unenriched | 0.000g |
| Barley, pearled, cooked | 0.000g |
| Tomatillos, raw | 0.000g |
| Frozen yogurts, flavors other than chocolate | 0.000g |
| Soybean, curd cheese | 0.000g |
| Plums, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Bananas, dehydrated, or banana powder | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, ears, frozen, raw | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Game meat, rabbit, wild, cooked, stewed | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, spleen, raw | 0.000g |
| Turkey, all classes, skin only, raw | 0.000g |
| Rice, brown, long-grain, cooked | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, frozen, fordhook, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Buckwheat groats, roasted, cooked | 0.000g |
| Babyfood, peas and brown rice | 0.000g |
| Lamb, variety meats and by-products, heart, raw | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, raw | 0.000g |
| Whiskey sour mix, bottled | 0.000g |
| Broadbeans (fava beans), mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Parsnips, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, roasted | 0.000g |
| Fish, anchovy, european, raw | 0.000g |
| Beef, round, tip round, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, roasted | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light | 0.000g |
| Cake, white, prepared from recipe with coconut frosting | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Cookies, coconut macaroons, prepared from recipe | 0.000g |
| Sausage, Vienna, canned, chicken, beef, pork | 0.000g |
| Cherries, sweet, canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Plums, canned, purple, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Sapodilla, raw | 0.000g |
| Apricots, canned, light syrup pack, with skin, solids and liquids | 0.000g |
| Lemonade-flavor drink, powder, prepared with water | 0.000g |
| Beef, round, tip round, separable lean only, trimmed to 0" fat, choice, cooked, roasted | 0.000g |
| Babyfood, juice, orange and pineapple | 0.000g |
| Oranges, raw, Florida | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, SMORZ | 0.000g |
| Cherries, sweet, frozen, sweetened | 0.000g |
| Lamb, variety meats and by-products, liver, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, TWIX Caramel Cookie Bars | 0.000g |
| Bread, wheat bran | 0.000g |
| Orange drink, breakfast type, with juice and pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Turkey, young tom, skin only, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, pancreas, cooked, braised | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, junior | 0.000g |
| Puddings, tapioca, dry mix, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Milk shakes, thick chocolate | 0.000g |
| Beet greens, raw | 0.000g |
| Cookies, chocolate chip, dry mix | 0.000g |
| Frostings, cream cheese-flavor, ready-to-eat | 0.000g |
| Potatoes, baked, skin, without salt | 0.000g |
| Child formula, MEAD JOHNSON, PORTAGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Babyfood, juice, pear | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn flakes, low sodium | 0.000g |
| Beans, snap, yellow, canned, regular pack, drained solids | 0.000g |
| Potatoes, boiled, cooked without skin, flesh, with salt | 0.000g |
| Yeast extract spread | 0.000g |
| Rice noodles, dry | 0.000g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat, with added calcium | 0.000g |
| Alcoholic beverage, wine, dessert, sweet | 0.000g |
| Beans, black turtle soup, mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, with applesauce and bananas, strained | 0.000g |
| Peppers, sweet, red, raw | 0.000g |
| Cheese, provolone | 0.000g |
| Babyfood, plums, bananas and rice, strained | 0.000g |
| Babyfood, juice, apple and grape | 0.000g |
| Peas and onions, frozen, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |