| Pork, Shoulder petite tender, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Noodles, flat, crunchy, Chinese restaurant | 0.000g |
| Fast Foods, cheeseburger; double, large patty; with condiments, vegetables and mayonnaise | 0.000g |
| Snacks, RALSTON PURINA, CHEX MIX | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with walnuts and fruit, single brand | 0.000g |
| DOMINO'S 14" Cheese Pizza, Crunchy Thin Crust | 0.000g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tripe, raw | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Nuts, brazilnuts, dried, unblanched | 0.000g |
| Game meat, deer, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, cooked, simmered | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Caribou, shoulder meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, cereal, oatmeal, dry | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center rib (chops or roasts), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| McDONALD'S, Scrambled Eggs | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Milk Chocolate Candies | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, raw | 0.000g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, toasted | 0.000g |
| Pork, fresh, separable fat, cooked | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Crustaceans, crab, alaska king, imitation, made from surimi | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, spareribs, separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Candies, sweet chocolate coated fondant | 0.000g |
| Mushrooms, white, stir-fried | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Bologna, chicken, pork, beef | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Almond Chocolate Candies | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Frybread, made with lard (Navajo) | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Cheese Pizza, THIN 'N CRISPY Crust | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, broiled, pan-fried or roasted, reduced sodium | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, SMORZ | 0.000g |
| Fast foods, bagel, with ham, egg, and cheese | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Drumstick, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| McDONALD'S, Deluxe Warm Cinnamon Roll | 0.000g |
| Snacks, potato chips, made from dried potatoes, reduced fat | 0.000g |
| Fast foods, bagel, with egg, sausage patty, cheese, and condiments | 0.000g |
| Fish, salmon, coho (silver), raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Peppers, sweet, red, raw | 0.000g |
| TACO BELL, Taco Salad | 0.000g |
| Spices, poppy seed | 0.000g |
| Turkey roll, light meat | 0.000g |
| Refried beans, canned, fat-free | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, raw | 0.000g |
| Beef, ground, 75% lean meat / 25% fat, patty, cooked, broiled | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, CINNAMON TOAST CRUNCH | 0.000g |
| Pork sausage, fresh, raw | 0.000g |
| McDONALD'S, Sausage Biscuit with Egg | 0.000g |
| Cookies, chocolate chip, commercially prepared, regular, higher fat, enriched | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, patty, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| POPEYES, Coleslaw | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated peanuts | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Pepperoni Pizza, Thick Crust | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, large patty; with condiments | 0.000g |
| Fast foods, chicken tenders | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, strained | 0.000g |
| Fish, salmon, pink, canned, drained solids with bone | 0.000g |
| Beef, ground, 75% lean meat / 25% fat, patty, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| McDONALD'S, McFLURRY with OREO cookies | 0.000g |
| Stew, dumpling with mutton (Navajo) | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Wing, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Game meat, deer, shoulder clod, separable lean only, 3-5 lb roast, cooked, braised | 0.000g |
| Veal, variety meats and by-products, liver, cooked, braised | 0.000g |
| Frankfurter, turkey | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain (includes whole-grain) | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, tenderloin, separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, unheated, separable lean only | 0.000g |
| Fish, salmon, chum, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| McDONALD'S, Peanuts (for Sundaes) | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, heart, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Original Round Cheese Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit (includes apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, skin only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Beef, ground, 80% lean meat / 20% fat, loaf, cooked, baked | 0.000g |
| Macaroni, dry, unenriched | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (roasts), boneless, separable lean only, raw | 0.000g |
| Bread, french or vienna, toasted (includes sourdough) | 0.000g |
| Onions, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Emu, flat fillet, raw | 0.000g |