| Cereals, corn grits, yellow, regular and quick, enriched, dry | 0.000g |
| Beans, liquid from stewed kidney beans | 0.000g |
| Bread, boston brown, canned | 0.000g |
| Cheese, parmesan, hard | 0.000g |
| Quinces, raw | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Coleslaw | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed flour, partially defatted | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, shredded, presweetened, single brand | 0.000g |
| Whey, acid, fluid | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Babyfood, fruit, apple and raspberry, strained | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, raw | 0.000g |
| Beef, rib eye, small end (ribs 10-12), separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, broiled | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Breakfast tart, low fat | 0.000g |
| Snacks, popcorn, oil-popped, unsalted | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean only, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Tangerine juice, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham, regular (approximately 13% fat), canned, roasted | 0.000g |
| Veal, leg (top round), separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Tomato products, canned, paste, with salt added | 0.000g |
| Cake, yellow, dry mix, light | 0.000g |
| Turkey, fryer-roasters, skin only, cooked, roasted | 0.000g |
| Beef, brisket, whole, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, braised | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, LIPIL, with iron, powder, with ARA and DHA | 0.000g |
| Candies, sesame crunch | 0.000g |
| Cream, half and half, fat free | 0.000g |
| Game meat, caribou, cooked, roasted | 0.000g |
| Puddings, rice, dry mix, prepared with whole milk | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sugar, lemon-flavored, without added ascorbic acid, powder | 0.000g |
| Clam and tomato juice, canned | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| Ham, minced | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, heart, cooked, braised | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Creamy Wheat, farina, enriched, prepared with water, no salt | 0.000g |
| Pears, raw | 0.000g |
| Melons, honeydew, raw | 0.000g |
| Babyfood, dinner, macaroni and tomato and beef, junior | 0.000g |
| Celeriac, raw | 0.000g |
| Salad dressing, blue or roquefort cheese dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Frozen yogurts, flavors other than chocolate | 0.000g |
| Soybean, curd cheese | 0.000g |
| Plums, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Beef, bottom sirloin, tri-tip roast, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Cereals, MALTEX, dry | 0.000g |
| Bananas, dehydrated, or banana powder | 0.000g |
| Lasagna, Vegetable, frozen, baked | 0.000g |
| Pineapple, raw, all varieties | 0.000g |
| Crackers, wheat, sandwich, with cheese filling | 0.000g |
| BURGER KING, Cheeseburger | 0.000g |
| Cereals, corn grits, white, regular, quick, enriched, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Tomatoes, crushed, canned | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Goose, domesticated, meat only, cooked, roasted | 0.000g |
| Muffins, corn, toaster-type | 0.000g |
| Soup, black bean, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Beef, cured, breakfast strips, cooked | 0.000g |
| Grapes, canned, thompson seedless, heavy syrup pack, solids and liquids | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN LIPIL, with iron, ready to feed, with ARA and DHA | 0.000g |
| Spinach, frozen, chopped or leaf, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Barley, pearled, cooked | 0.000g |
| Tomatillos, raw | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, straight phosphate | 0.000g |
| Bread, irish soda, prepared from recipe | 0.000g |
| Cookies, oatmeal, prepared from recipe, without raisins | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, choice, cooked, braised | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, TONY'S CINNAMON KRUNCHERS | 0.000g |
| Apricots, canned, light syrup pack, with skin, solids and liquids | 0.000g |
| Lemonade-flavor drink, powder, prepared with water | 0.000g |
| Beef, round, tip round, separable lean only, trimmed to 0" fat, choice, cooked, roasted | 0.000g |
| Peanut butter, reduced sodium | 0.000g |
| Turkey, fryer-roasters, wing, meat only, raw | 0.000g |
| Babyfood, dinner, spaghetti and tomato and meat, junior | 0.000g |
| Turkey ham, sliced, extra lean, prepackaged or deli-sliced | 0.000g |
| Pie, lemon meringue, prepared from recipe | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (roasts), bone-in, separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Oranges, raw, Florida | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, SMORZ | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, cooked, simmered | 0.000g |
| Tomato juice, canned, with salt added | 0.000g |
| Beef, composite of trimmed retail cuts, separable lean only, trimmed to 0" fat, all grades, cooked | 0.000g |
| Babyfood, dinner, beef with vegetables | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Honey BUZZERS | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Cookies, peanut butter sandwich, regular | 0.000g |
| Pork, cured, breakfast strips, raw or unheated | 0.000g |
| Nuts, almond butter, plain, with salt added | 0.000g |
| Turkey, heart, all classes, raw | 0.000g |
| Pie, pecan, commercially prepared | 0.000g |
| Infant formula, ABBOTT NUTRTION, LACTOSE FREE ADVANCE, ready-to-feed, with ARA and DHA,(formerly ROSS) | 0.000g |
| Babyfood, fruit and vegetable, apple and sweet potato | 0.000g |
| Grapefruit, sections, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Cake, white, dry mix, pudding-type, enriched | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, raw | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, EXPRESS Baked Apple, prepared with boiling water | 0.000g |
| Beef, round, bottom round, separable lean and fat, trimmed to 1/8" fat, all grades, cooked, braised | 0.000g |
| Cereals, MAYPO, dry | 0.000g |
| Turkey, young hen, back, meat and skin, cooked, roasted | 0.000g |
| Sausage, summer, pork and beef, sticks, with cheddar cheese | 0.000g |