| Chocolate-flavored drink, whey and milk based | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Chicken nuggets, frozen, cooked | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Mush, blue corn with ash (Navajo) | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S ALL-BRAN Original | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Honey Nut TOASTY O'S Cereal | 0.000g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| Broccoli raab, cooked | 0.000g |
| Teff, uncooked | 0.000g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, HEALTHY CHOICE, KELLOGG'S Almond Crunch with Raisins | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Biscuits | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Rolls, dinner, plain, commercially prepared (includes brown-and-serve) | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light, no sugar added | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, cooked, dry heat | 0.000g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, unbleached, enriched | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, rich | 0.000g |
| Chocolate syrup, prepared with whole milk | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Snacks, pretzels, hard, plain, salted | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, with ca prop (includes sourdough) | 0.000g |
| Cabbage, common, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit, toasted ( include apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Macaroni, dry, unenriched | 0.000g |
| Onions, raw | 0.000g |
| WENDY'S, Ultimate Chicken Grill Sandwich | 0.000g |
| Crackers, cheese, sandwich-type with cheese filling | 0.000g |
| Candies, praline, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, USDA Commodity Rice Crisps (includes all commodity brands) | 0.000g |
| Pinon Nuts, roasted (Navajo) | 0.000g |
| Macaroni and Cheese, canned entree | 0.000g |
| Mushrooms, portabella, grilled | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Honey Nut, prepared with boiling water | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, junior | 0.000g |
| Puddings, tapioca, ready-to-eat, fat free | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Flakes | 0.000g |
| Candies, NESTLE, BIT-O'-HONEY Candy Chews | 0.000g |
| Pie, Dutch Apple, Commercially Prepared | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, ALPEN | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, unenriched, dry | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, with added nutrients, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, almonds, blanched | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, squash, junior | 0.000g |
| Chocolate-flavored hazelnut spread | 0.000g |
| Chocolate-flavor beverage mix, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water | 0.000g |
| Chicken breast tenders, uncooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, USDA Commodity Corn and Rice (includes all commodity brands) | 0.000g |
| Fish, tilapia, raw | 0.000g |
| Crackers, standard snack-type, sandwich, with peanut butter filling | 0.000g |
| Burrito, beef and bean, frozen | 0.000g |
| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| USDA Commodity Food, oil, vegetable, low saturated fat | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Malted drink mix, natural, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 10% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Apple ZINGS | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with walnuts and fruit, single brand | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, UNCLE SAM CEREAL | 0.000g |
| BURGER KING, Chicken WHOPPER Sandwich | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Raisin Bran Cereal | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, raw | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Turkey, liver, all classes, raw | 0.000g |
| Tea, ready-to-drink, unsweetened, WENDY'S, fast food, without ice | 0.000g |
| Bread, white, commercially prepared (includes soft bread crumbs) | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, with salt | 0.000g |
| Fish, roughy, orange, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S RICE KRISPIES | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, enriched | 0.000g |