| Pork, cured, ham -- water added, rump, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Pork, Leg Cap Steak, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Pork, Leg sirloin tip roast, boneless, separable lean and fat, cooked, braised | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, prepared from flakes without milk, whole milk and butter added | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, yellow | 0.000g |
| Pie, pecan, commercially prepared | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Cheese, cottage, lowfat, 2% milkfat | 0.000g |
| Egg, Cheese and Sausage Griddle Cake Sandwich | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, boneless, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| Snacks, RALSTON PURINA, CHEX MIX | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with walnuts and fruit, single brand | 0.000g |
| Soup, SWANSON Chicken Broth 99% Fat Free | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, HEALTHY CHOICE, KELLOGG'S Almond Crunch with Raisins | 0.000g |
| Pork, shoulder, petite tender, boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, thigh, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Teff, uncooked | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Whale, beluga, meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, UNCLE SAM CEREAL | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip center, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Pepperoni Pizza, Large Deep Dish Crust | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Cornmeal, yellow (Navajo) | 0.000g |
| Snacks, popcorn, air-popped | 0.000g |
| Seeds, chia seeds, dried | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Crustaceans, crab, alaska king, imitation, made from surimi | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Beef, grass-fed, ground, raw | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Fish, salmon, king, with skin, kippered, (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.000g |
| Mayonnaise, made with tofu | 0.000g |
| Chicken, ground, raw | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, oven-heated | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken McNUGGETS | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Fast foods, hamburger, large, single patty, with condiments | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Waffle, plain, frozen, ready-to-heat, microwave | 0.000g |
| Dates, deglet noor | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, large patty; with condiments | 0.000g |
| Fast foods, chicken tenders | 0.000g |
| Rice bowl with chicken, frozen entree, prepared (includes fried, teriyaki, and sweet and sour varieties) | 0.000g |
| Chilchen (Red Berry Beverage) (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, LUCKY CHARMS | 0.000g |
| Pork, cured, feet, pickled | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Oil, beluga, whale (Alaska Native) | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, giblets, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, flakes without milk, dry form | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, skin only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, puffs or twists, cheese-flavor | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| LITTLE CAESARS 14" Original Round Meat and Vegetable Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| TACO BELL, Original Taco with beef | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Oil, spotted seal (Alaska Native) | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Elk, free range, ground, raw (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, MILKY WAY Midnight Bar | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, back, meat and skin, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| WENDY'S, CLASSIC DOUBLE, with cheese | 0.000g |
| Muffins, blueberry, commercially prepared (Includes mini-muffins) | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Mushrooms, shiitake, stir-fried | 0.000g |
| Corn, white, steamed (Navajo) | 0.000g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (chops or roasts), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |