| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, regular patty; with condiments | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, HARMONY | 0.000g |
| Candies, KIT KAT Wafer Bar | 0.000g |
| Spaghetti, dry, unenriched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, SMORZ | 0.000g |
| Malted drink mix, natural, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, Kraft, Post Selects Cranberry Almond Crunch | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| BURGER KING, Chicken WHOPPER Sandwich | 0.000g |
| Potatoes, mashed, home-prepared, whole milk and margarine added | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, white | 0.000g |
| Fish, fish portions and sticks, frozen, preheated | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Candies, milk chocolate | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, yellow | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, whole wheat, rolled oats, presweetened, with almonds, single brand | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated peanuts | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" Pepperoni Pizza, Original Crust | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| DOMINO'S 14" Pepperoni Pizza, Classic Hand-Tossed Crust | 0.000g |
| Nuts, pecans | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, with added nutrients, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, almonds, blanched | 0.000g |
| Candies, MOUNDS Candy Bar | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon, toasted (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Desserts, mousse, chocolate, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Puddings, vanilla, ready-to-eat | 0.000g |
| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Soup, chili beef, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Fast Foods, cheeseburger; double, large patty; with condiments, vegetables and mayonnaise | 0.000g |
| Candies, 5TH AVENUE Candy Bar | 0.000g |
| Candies, NESTLE, 100 GRAND Bar | 0.000g |
| Coffee, brewed from grounds, prepared with tap water, decaffeinated | 0.000g |
| Candies, milk chocolate, with rice cereal | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, regular crust | 0.000g |
| Candies, fudge, peanut butter, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Milk Chocolate Candies | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Candies, sweet chocolate coated fondant | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Candies, WHATCHAMACALLIT Candy Bar | 0.000g |
| Puddings, rice, ready-to-eat | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, rich | 0.000g |
| Doughnuts, cake-type, plain (includes unsugared, old-fashioned) | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Candies, soft fruit and nut squares | 0.000g |
| Spaghetti with meat sauce, frozen entree | 0.000g |
| Candies, truffles, prepared-from-recipe | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" Cheese Pizza, Thin Crust | 0.000g |
| Candies, nougat, with almonds | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" pizza, pepperoni topping, regular crust | 0.000g |
| Milk, whole, 3.25% milkfat | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit, toasted ( include apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Macaroni, dry, unenriched | 0.000g |
| Potatoes, mashed, home-prepared, whole milk and butter added | 0.000g |
| Macaroni and Cheese, canned entree | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KASHI, CINNA-RAISIN CRUNCH by KELLOGG | 0.000g |
| Beans, baked, canned, with pork and tomato sauce | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, FRUIT HARVEST Apple Cinnamon | 0.000g |
| Puddings, vanilla, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, OATMEAL CRISP with Almonds | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, SUN COUNTRY Granola with Almonds | 0.000g |
| Formulated Bar, MASTERFOODS USA, SNICKERS Marathon Energy Bar, all flavors | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, ALPEN | 0.000g |
| BURGER KING, Original Chicken Sandwich | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, no cheese | 0.000g |
| Bagels, plain, enriched, with calcium propionate (includes onion, poppy, sesame) | 0.000g |
| Candies, fudge, vanilla with nuts | 0.000g |
| Fast foods, cheeseburger;single, large patty; with condiments, vegetables and mayonnaise | 0.000g |
| Chocolate-flavor beverage mix, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed kernels, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Nuts, almonds | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" Cheese Pizza, Original Crust | 0.000g |
| Candies, REESE's Fast Break, milk chocolate, peanut butter, soft nougats, candy bar | 0.000g |
| Beans, navy, mature seeds, cooked, boiled, without salt | 0.000g |
| DOMINO'S 14" Cheese Pizza, Classic Hand-Tossed Crust | 0.000g |
| Soup, onion, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Cake, snack cakes, creme-filled, chocolate with frosting | 0.000g |
| Pie, pumpkin, commercially prepared | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed kernels, oil roasted, without salt | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, raw | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, prepared with water | 0.000g |
| Malted drink mix, natural, with added nutrients, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, MILKY WAY Bar | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, with added salt | 0.000g |
| Candies, ROLO Caramels in Milk Chocolate | 0.000g |
| Pasta with Sliced Franks in Tomato Sauce, canned entree | 0.000g |
| Beans, kidney, all types, mature seeds, canned | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |