| Stew, hominy with mutton (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Beef, ground, 70% lean meat / 30% fat, patty cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, strained | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, prepared from flakes without milk, whole milk and butter added | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, yellow | 0.000g |
| Spaghetti, dry, unenriched | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, cooked, simmered | 0.000g |
| Pie, pecan, commercially prepared | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.000g |
| BURGER KING, Hash Brown Rounds | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, SNICKERS Bar | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with steak | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with chicken | 0.000g |
| Candies, milk chocolate, with rice cereal | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, strained | 0.000g |
| Beef, ground, 90% lean meat / 10% fat, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S, RAISIN BRAN CRUNCH | 0.000g |
| WENDY'S, CLASSIC SINGLE Hamburger, no cheese | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROOT LOOPS | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, white | 0.000g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with beef | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Fish, fish portions and sticks, frozen, preheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, Honey Nut CHEX | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, beef, canned | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated coffee beans | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, rolled oats, whole wheat, rice, presweetened, maple flavored, with pecans | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, raw | 0.000g |
| Nuts, coconut meat, dried (desiccated), sweetened, flaked, packaged | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, ranch-flavor | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Beef, ground, 80% lean meat / 20% fat, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Pancakes, plain, frozen, ready-to-heat, microwave (includes buttermilk) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Fast foods, hamburger, large, single patty, with condiments | 0.000g |
| TACO BELL, Soft Taco with chicken | 0.000g |
| Fast foods, potato, french fried in vegetable oil | 0.000g |
| WENDY'S, Jr. Hamburger, without cheese | 0.000g |
| Asparagus, cooked, boiled, drained | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER 100% Natural Cereal with oats, honey, and raisins | 0.000g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Candies, NESTLE, OH HENRY! Bar | 0.000g |
| Frostings, coconut-nut, ready-to-eat | 0.000g |
| PIZZA HUT 12" Cheese Pizza, THIN 'N CRISPY Crust | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER toasted Oatmeal Cereal, Honey Nut | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, Frosted CHEX | 0.000g |
| Beef, round, outside round, bottom round, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Soup, hot and sour, Chinese restaurant | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, SPECIAL K Vanilla Almond | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit, toasted ( include apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, puffs or twists, cheese-flavor | 0.000g |
| Candies, praline, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, loaf, cooked, baked | 0.000g |
| TACO BELL, Original Taco with beef | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Babyfood, meat, veal, strained | 0.000g |
| Beef, ground, 95% lean meat / 5% fat, patty, cooked, broiled | 0.000g |
| Oil, vegetable, canola | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Honey Nut, prepared with boiling water | 0.000g |
| Beef, ground, 95% lean meat / 5% fat, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Muffins, blueberry, commercially prepared (Includes mini-muffins) | 0.000g |
| Puddings, tapioca, ready-to-eat, fat free | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Corn Flakes | 0.000g |
| Tamales (Navajo) | 0.000g |
| Babyfood, fruit, peaches, junior | 0.000g |
| Amaranth, uncooked | 0.000g |
| Nuts, pecans | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, 100% Natural Granola Oats and Honey | 0.000g |
| Corn beverage | 0.000g |
| Coffee, instant, with sugar, cappuccino-flavor powder | 0.000g |
| McDONALD'S, Apple Dippers with Low Fat Caramel Sauce | 0.000g |
| Game meat, deer, ground, raw | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Formulated Bar, MASTERFOODS USA, SNICKERS Marathon Energy Bar, all flavors | 0.000g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, strained | 0.000g |
| Oil, cooking and salad, ENOVA, 80% diglycerides | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, without salt added | 0.000g |