| Infant formula, NESTLE, GOOD START 2 ESSENTIALS, with iron, ready-to-feed | 0.000g |
| Sauce, peppers, hot, chili, mature red, canned | 0.000g |
| Tennis Bread, plain (Apache) | 0.000g |
| Sauce, homemade, white, thin | 0.000g |
| Ice cream cones, sugar, rolled-type | 0.000g |
| Tea, instant, sweetened with sodium saccharin, lemon-flavored, powder | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, freeze-dried | 0.000g |
| Shortening, household, soybean (hydrogenated)-cottonseed (hydrogenated) | 0.000g |
| Desserts, apple crisp, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Tomato products, canned, paste, without salt added | 0.000g |
| Puddings, tapioca, ready-to-eat | 0.000g |
| Peanut butter, smooth style, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S COCOA KRISPIES | 0.000g |
| Beef, retail cuts, separable fat, cooked | 0.000g |
| Melon balls, frozen | 0.000g |
| Crustaceans, crab, dungeness, raw | 0.000g |
| Reddi Wip Fat Free Whipped Topping | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, reduced fat | 0.000g |
| Bread, reduced-calorie, oat bran, toasted | 0.000g |
| Orange-flavor drink, breakfast type, with pulp, frozen concentrate | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Banana Bread, dry | 0.000g |
| Balsam-pear (bitter gourd), pods, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Soup, chicken broth, low sodium, canned | 0.000g |
| Frozen novelties, ice cream type, chocolate or caramel covered, with nuts | 0.000g |
| Toppings, pineapple | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Beef, cured, corned beef, canned | 0.000g |
| Margarine-like spread, fat free, liquid, salted | 0.000g |
| Lemonade, frozen concentrate, pink, prepared with water | 0.000g |
| Spices, ginger, ground | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, NUTRAMIGEN, with iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Soup, chicken broth, canned, condensed | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, KRETSCHMER Honey Crunch Wheat Germ | 0.000g |
| Peach nectar, canned, without added ascorbic acid | 0.000g |
| Vegetarian meatloaf or patties | 0.000g |
| Wheat flour, white, all-purpose, unenriched | 0.000g |
| Cereals, MALTEX, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Cranberry sauce, canned, sweetened | 0.000g |
| Mung beans, mature seeds, raw | 0.000g |
| Soy sauce made from hydrolyzed vegetable protein | 0.000g |
| Creamy dressing, made with sour cream and/or buttermilk and oil, reduced calorie | 0.000g |
| Blueberries, frozen, sweetened | 0.000g |
| Bread, oatmeal, toasted | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, corn, creamed, junior | 0.000g |
| Frostings, chocolate, creamy, ready-to-eat | 0.000g |
| Noodles, egg, spinach, cooked, enriched | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Game meat, rabbit, wild, cooked, stewed | 0.000g |
| Peanut butter, chunk style, with salt | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, spleen, raw | 0.000g |
| Rice, brown, long-grain, cooked | 0.000g |
| Lima beans, immature seeds, frozen, fordhook, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Nuts, pine nuts, dried | 0.000g |
| Pineapple, raw, all varieties | 0.000g |
| Crackers, wheat, sandwich, with cheese filling | 0.000g |
| Cereals, corn grits, white, regular, quick, enriched, cooked with water, with salt | 0.000g |
| Frybread, made with lard (Navajo) | 0.000g |
| Tomatoes, crushed, canned | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Goose, domesticated, meat only, cooked, roasted | 0.000g |
| Leavening agents, baking powder, double-acting, straight phosphate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, caramel with nuts | 0.000g |
| Nuts, mixed nuts, oil roasted, with peanuts, without salt added | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Cookies, coconut macaroons, prepared from recipe | 0.000g |
| Spices, celery seed | 0.000g |
| Spices, chili powder | 0.000g |
| Chicken, meatless, breaded, fried | 0.000g |
| Fish, herring, Atlantic, pickled | 0.000g |
| Oil, corn, peanut, and olive | 0.000g |
| Millet, puffed | 0.000g |
| Pears, dried, sulfured, stewed, without added sugar | 0.000g |
| Sausage, Vienna, canned, chicken, beef, pork | 0.000g |
| Cherries, sweet, canned, water pack, solids and liquids | 0.000g |
| Plums, canned, purple, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Babyfood, juice, orange and pineapple | 0.000g |
| Sapodilla, raw | 0.000g |
| Fruit cocktail, canned, heavy syrup, drained | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Butter Chocolate Candies | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Babyfood, fruit supreme dessert | 0.000g |
| Coffee, instant, regular, prepared with water | 0.000g |
| Pears, canned, juice pack, solids and liquids | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, reduced fat | 0.000g |
| Cherries, sweet, frozen, sweetened | 0.000g |
| Crackers, rye, sandwich-type with cheese filling | 0.000g |
| Beef, ground, patties, frozen, cooked, broiled | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, TWIX Caramel Cookie Bars | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 60% fat, stick | 0.000g |
| Cheese, pasteurized process, american, low fat | 0.000g |
| Infant formula, MEAD JOHNSON, ENFAMIL, low iron, powder, not reconstituted | 0.000g |
| Mushrooms, brown, Italian, or Crimini, raw | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| Soup, chunky beef, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Milk shakes, thick chocolate | 0.000g |