| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Biscuit, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Nuts, cashew nuts, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| McDONALD'S, Hotcakes (plain) | 0.000g |
| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| Biscuits, plain or buttermilk, refrigerated dough, higher fat | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Bologna, chicken, pork | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Waffles, buttermilk, frozen, ready-to-heat | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, liver, raw | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, junior | 0.000g |
| Fast foods, biscuit, with sausage | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Tempeh | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 60% fat, stick | 0.000g |
| Emu, fan fillet, cooked, broiled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Soymilk, original and vanilla, unfortified | 0.000g |
| Corn pudding, home prepared | 0.000g |
| Spaghetti, dry, enriched | 0.000g |
| Fast foods, miniature cinnamon rolls | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, sirloin (roasts), bone-in, separable lean only, cooked, roasted | 0.000g |
| McDONALD'S, Spicy Buffalo Sauce | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with walnuts and fruit, single brand | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Nuts, brazilnuts, dried, unblanched | 0.000g |
| Rolls, hamburger or hotdog, plain | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular | 0.000g |
| McDONALD'S, Sausage Patty | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S, RAISIN BRAN CRUNCH | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Fish, salmon, king, with skin, kippered, (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, rolled oats, whole wheat, rice, presweetened, maple flavored, with pecans | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, raw | 0.000g |
| Bread, kneel down (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROOT LOOPS | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, white | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Fish, fish portions and sticks, frozen, preheated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, Honey Nut CHEX | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, shoulder, (Boston butt), blade (steaks), separable lean only, raw | 0.000g |
| Fish, salmon, red, canned, bones removed (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, kidneys, raw | 0.000g |
| Margarine, margarine-like vegetable oil spread, 67-70% fat, tub | 0.000g |
| Snacks, tortilla chips, ranch-flavor | 0.000g |
| Refried beans, canned, fat-free | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, whole, boneless, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, yellow | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Pancakes, plain, frozen, ready-to-heat, microwave (includes buttermilk) | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Asparagus, cooked, boiled, drained | 0.000g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Pork, cured, feet, pickled | 0.000g |
| Stew, dumpling with mutton (Navajo) | 0.000g |
| Snacks, pretzels, hard, plain, salted | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, with ca prop (includes sourdough) | 0.000g |
| USDA Commodity, luncheon meat, canned | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, top loin (chops), boneless, separable lean only, cooked, broiled | 0.000g |
| Bologna, chicken, turkey, pork | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, bone-in, separable lean only, heated, pan-broil | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, giblets, cooked, simmered | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, slice, bone-in, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, feet, cooked, simmered | 0.000g |
| Potatoes, mashed, dehydrated, flakes without milk, dry form | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center loin (chops), bone-in, separable lean only, cooked, broiled | 0.000g |
| Emu, oyster, raw | 0.000g |
| Candies, TOOTSIE ROLL, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Baking chocolate, unsweetened, squares | 0.000g |
| Fish, tilapia, cooked, dry heat | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, pan-fried | 0.000g |
| Sweet potato, cooked, baked in skin, without salt | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, with nuts, prepared-by-recipe | 0.000g |
| Pie crust, deep dish, frozen, baked, made with enriched flour | 0.000g |
| McDONALD'S, Sweet 'N Sour Sauce | 0.000g |
| Fish, Salmon, Chum, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, center loin (chops), bone-in, separable lean only, raw | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular, without salt | 0.000g |
| USDA Commodity, turkey taco meat, frozen, cooked | 0.000g |
| Fast foods, potatoes, hashed brown | 0.000g |
| Broccoli, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Waffle, buttermilk, frozen, ready-to-heat, microwaved | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, dry | 0.000g |