| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Coleslaw | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean only, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| Biscuits, plain or buttermilk, refrigerated dough, higher fat | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Bologna, chicken, pork | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Candies, NESTLE, BUTTERFINGER Bar | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, unprepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, SPECIAL K Low Carb Lifestyle Protein Plus | 0.000g |
| Mush, blue corn with ash (Navajo) | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, Kraft, Post Selects Cranberry Almond Crunch | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Soup, chunky chicken noodle, canned, ready-to-serve | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, frozen | 0.000g |
| Asparagus, raw | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, sauteed | 0.000g |
| Mushrooms, white, raw | 0.000g |
| Puddings, chocolate, dry mix, regular, prepared with whole milk | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Nuts, brazilnuts, dried, unblanched | 0.000g |
| Rolls, hamburger or hotdog, plain | 0.000g |
| McDONALD'S, Sausage Patty | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| McDONALD'S, McDONALDLAND Cookies | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S, RAISIN BRAN CRUNCH | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, raw | 0.000g |
| Mayonnaise, made with tofu | 0.000g |
| Avocados, raw, all commercial varieties | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Fruity DYNO-BITES | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Chicken, ground, raw | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken McNUGGETS | 0.000g |
| Turkey, heart, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Chicken nuggets, frozen, uncooked | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| Soy flour, defatted, crude protein basis (N x 6.25) | 0.000g |
| Pork sausage, fresh, raw | 0.000g |
| Margarine Spread, approximately 48% fat, tub | 0.000g |
| Cereals ready to eat, composite character cereals (movies, TV), brand B | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, whole wheat, rolled oats, presweetened, with almonds, single brand | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored | 0.000g |
| Macaroni, cooked, unenriched | 0.000g |
| Oil, vegetable, industrial, soy, refined, for woks and light frying | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, CORN FLAKES With Real Bananas | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Bread crumbs, dry, grated, plain | 0.000g |
| Emu, top loin, cooked, broiled | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Turkey, all classes, giblets, cooked, simmered, some giblet fat | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, tenderloin, separable lean and fat, cooked, roasted | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, unheated, separable lean only | 0.000g |
| McDONALD'S, Peanuts (for Sundaes) | 0.000g |
| Milk, whole, 3.25% milkfat | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit (includes apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.000g |
| Oil, vegetable, corn, industrial and retail, all purpose salad or cooking | 0.000g |
| Candies, praline, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| Snacks, corn-based, extruded, puffs or twists, cheese-flavor | 0.000g |
| Nuts, macadamia nuts, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Fast foods, potatoes, hashed brown | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Soup, clam chowder, new england, canned, condensed | 0.000g |
| Pork, cured, ham, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, dietetic or low calorie | 0.000g |
| Potatoes, mashed, home-prepared, whole milk and butter added | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken SELECTS Premium Breast Strips | 0.000g |
| Formulated bar, POWER BAR, chocolate | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KASHI Good Friends by Kellogg | 0.000g |
| Ham, sliced, extra lean | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, FRUIT HARVEST Apple Cinnamon | 0.000g |