| Salad dressing, italian dressing, reduced fat, without salt | 0.000g |
| Biscuits, plain or buttermilk, refrigerated dough, higher fat | 0.000g |
| English muffins, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes sourdough) | 0.000g |
| Candies, semisweet chocolate | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| Chocolate-flavor beverage mix for milk, powder, with added nutrients, prepared with whole milk | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, HONEY GRAHAM OH!S | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, TWIX Caramel Cookie Bars | 0.000g |
| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, junior | 0.000g |
| Fast foods, biscuit, with sausage | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Tempeh | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S Corn Flakes | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, fat-free | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| TACO BELL, Taco Salad | 0.000g |
| Pork, Shoulder petite tender, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Doughnuts, yeast-leavened, glazed, enriched (includes honey buns) | 0.000g |
| Doughnuts, cake-type, plain, chocolate-coated or frosted | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, COOKIE CRISP | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored, heated (microwave) | 0.000g |
| Fish, sheefish, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Rolls, hamburger or hotdog, plain | 0.000g |
| Salad dressing, french dressing, commercial, regular | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with chicken | 0.000g |
| Candies, milk chocolate, with rice cereal | 0.000g |
| Frankfurter, chicken | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| Burrito, bean and cheese, microwaved | 0.000g |
| Candies, sweet chocolate coated fondant | 0.000g |
| Mushrooms, white, stir-fried | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light, no sugar added | 0.000g |
| Hummus, home prepared | 0.000g |
| Lasagna, Cheese, frozen, prepared | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, cooked | 0.000g |
| Candies, ROLO Caramels in Milk Chocolate | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored | 0.000g |
| Malted drink mix, chocolate, powder, prepared with whole milk | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 15% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 13% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Salad dressing, mayonnaise, soybean oil, with salt | 0.000g |
| Bagels, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes onion, poppy, sesame) | 0.000g |
| Broccoli raab, cooked | 0.000g |
| Snacks, soy chips or crisps, salted | 0.000g |
| WENDY'S, Frosty Dairy Dessert | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Milk Chocolate Candies | 0.000g |
| Coffee substitute, cereal grain beverage, powder | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Chicken nuggets, frozen, uncooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, CINNAMON TOAST CRUNCH | 0.000g |
| Snacks, potato chips, made from dried potatoes, fat-free, made with olestra | 0.000g |
| Beans, baked, canned, plain or vegetarian | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Seal, bearded (Oogruk), meat, dried, in oil (Alaska Native) | 0.000g |
| Spaghetti with meat sauce, frozen entree | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, unenriched | 0.000g |
| Chicken patty, frozen, cooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, Frosted CHEX | 0.000g |
| Fish, salmon, sockeye (red), raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Candies, TOOTSIE ROLL, chocolate-flavor roll | 0.000g |
| Baking chocolate, unsweetened, squares | 0.000g |
| Fish, tilapia, cooked, dry heat | 0.000g |
| Chicken patty, frozen, uncooked | 0.000g |
| Fast foods, cheeseburger; double, regular patty; double decker bun with condiments and special sauce | 0.000g |
| Waffles, plain, frozen, ready -to-heat, toasted | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Babyfood, meat, veal, strained | 0.000g |
| Oil, spotted seal (Alaska Native) | 0.000g |
| Acorn stew (Apache) | 0.000g |
| Candies, HERSHEY, REESESTICKS crispy wafers, peanut butter, milk chocolate | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Chocolate Candies | 0.000g |
| Nuts, walnuts, english | 0.000g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Fast Food, Pizza Chain, 14" Pizza, cheese topping, thin crust | 0.000g |
| Candies, NESTLE, BIT-O'-HONEY Candy Chews | 0.000g |
| Pie, Dutch Apple, Commercially Prepared | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Frozen novelties, ice cream type, vanilla ice cream, light, no sugar added, chocolate coated | 0.000g |
| Nuts, hazelnuts or filberts, blanched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, SWEET CRUNCH/QUISP | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 11.5% protein, unbleached, enriched | 0.000g |
| PAPA JOHN'S 14" The Works Pizza, Original Crust | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, green beans, strained | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, GOLDEN PUFFS | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, KING VITAMAN | 0.000g |
| Candies, fudge, vanilla with nuts | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, whole wheat, rolled oats, presweetened, with nuts and fruit, single brand | 0.000g |
| Crackers, cheese, sandwich-type with peanut butter filling | 0.000g |
| Ice creams, vanilla | 0.000g |
| PIZZA HUT 14" Cheese Pizza, Regular Crust | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon, toasted (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, breast, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Cookies, chocolate sandwich, with extra creme filling | 0.000g |
| Frozen novelites, juice type, juice with cream | 0.000g |