| Cereals ready-to-eat, KRAFT, POST, HONEY BUNCHES OF OATS, honey roasted | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, ORIGINAL RECIPE, Wing, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Butter Chocolate Candies | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, unenriched, yellow | 0.000g |
| Spaghetti, dry, unenriched | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, reduced fat | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| Bagels, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes onion, poppy, sesame) | 0.000g |
| Snacks, soy chips or crisps, salted | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, HEALTHY CHOICE, KELLOGG'S Almond Crunch with Raisins | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Whale, beluga, meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Margarine-butter blend, soybean oil and butter | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, junior | 0.000g |
| Crustaceans, crab, alaska king, imitation, made from surimi | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated coffee beans | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, rolled oats, whole wheat, rice, presweetened, maple flavored, with pecans | 0.000g |
| Cheese, cottage, lowfat, 2% milkfat | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, whole wheat, rolled oats, presweetened, with almonds, single brand | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated peanuts | 0.000g |
| Candies, truffles, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Rice bowl with chicken, frozen entree, prepared (includes fried, teriyaki, and sweet and sour varieties) | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, without added salt | 0.000g |
| Salad dressing, buttermilk, lite | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Crispy Chicken Strips, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Candies, praline, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Acorn stew (Apache) | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KASHI, CINNA-RAISIN CRUNCH by KELLOGG | 0.000g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Drumstick, meat and skin with breading, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, FRUIT HARVEST Apple Cinnamon | 0.000g |
| Candies, HERSHEY, REESESTICKS crispy wafers, peanut butter, milk chocolate | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Peanut Chocolate Candies | 0.000g |
| Nuts, walnuts, english | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, stick/tub/bottle, 60% fat | 0.000g |
| Crackers, standard snack-type, regular | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, ORIGINAL RECIPE, Wing, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, SUN COUNTRY Granola with Almonds | 0.000g |
| Babyfood, meat, lamb, strained | 0.000g |
| Mushrooms, enoki, raw | 0.000g |
| Candies, nougat, with almonds | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Babyfood, meat, veal, strained | 0.000g |
| Turkey, stuffing, mashed potatoes w/gravy, assorted vegetables, frozen, microwaved | 0.000g |
| Snacks, popcorn, microwave, regular (butter) flavor, made with partially hydrogenated oil | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, squash, junior | 0.000g |
| Chocolate-flavored hazelnut spread | 0.000g |
| Mushrooms, Maitake, Raw | 0.000g |
| Seeds, sunflower seed kernels, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Shortening, vegetable, household, composite | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Thigh, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Nuts, almonds | 0.000g |
| Candies, REESE's Fast Break, milk chocolate, peanut butter, soft nougats, candy bar | 0.000g |
| Rice and Wheat cereal bar | 0.000g |
| Candies, milk chocolate, with almonds | 0.000g |
| Mushrooms, white, microwaved | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Enriched Bran flakes | 0.000g |
| Candies, MR. GOODBAR Chocolate Bar | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, enriched, with added salt | 0.000g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Drumstick, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| POPEYES, Fried Chicken, Mild, Wing, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, strained | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, HONEY GRAHAM OH!S | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, TWIX Caramel Cookie Bars | 0.000g |
| Margarine, vegetable oil spread, 60% fat, stick | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, fat-free | 0.000g |
| Salad dressing, ranch dressing, commercial, regular | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Honey Nut TOASTY O'S Cereal | 0.000g |
| Candies, NESTLE, 100 GRAND Bar | 0.000g |
| Candies, milk chocolate, with rice cereal | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| Nuts, pistachio nuts, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S RICE KRISPIES | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate, with nuts, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Spices, poppy seed | 0.000g |
| Doughnuts, cake-type, plain, chocolate-coated or frosted | 0.000g |
| Margarine Spread, approximately 48% fat, tub | 0.000g |
| Candies, soft fruit and nut squares | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, EXTRA CRISPY, Wing, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain (includes whole-grain) | 0.000g |
| Soup, hot and sour, Chinese restaurant | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, SPECIAL K Vanilla Almond | 0.000g |
| Macaroni, dry, unenriched | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, MILKY WAY Bar | 0.000g |
| Candies, fudge, chocolate marshmallow, with nuts, prepared-by-recipe | 0.000g |
| Candies, chocolate covered, dietetic or low calorie | 0.000g |