| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Coleslaw | 0.000g |
| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Chicken, liver, all classes, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, Bakery , Flour Mix Low-fat | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean only, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Salami, cooked, beef and pork | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| Candies, MASTERFOODS USA, M&M's Almond Chocolate Candies | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| Frybread, made with lard (Navajo) | 0.000g |
| Coffee, brewed, espresso, restaurant-prepared, decaffeinated | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG, KELLOGG'S FROSTED FLAKES | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, strained | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Spaghetti, cooked, unenriched, without added salt | 0.000g |
| Babyfood, vegetables, peas, strained | 0.000g |
| McDONALD'S, BIG BREAKFAST | 0.000g |
| Potato pancakes | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder tender, medallion, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, cooked, grilled | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip side, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, unprepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, KELLOGG'S, SPECIAL K Low Carb Lifestyle Protein Plus | 0.000g |
| Mush, blue corn with ash (Navajo) | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Stew, mutton, corn, squash (Navajo) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, rice, wheat, oats, presweetened, with fruit and almonds, single brand | 0.000g |
| Bread, Multi-Grain, toasted (includes whole-grain) | 0.000g |
| Tofu, extra firm, prepared with nigari | 0.000g |
| Pork, pickled pork hocks | 0.000g |
| Milk, chocolate, fluid, commercial, reduced fat, with added calcium | 0.000g |
| Cheese, cottage, lowfat, 2% milkfat | 0.000g |
| Light Ice Cream, soft serve, blended with cookie pieces | 0.000g |
| Egg, Cheese and Sausage Griddle Cake Sandwich | 0.000g |
| Gravy, HEINZ Home Style Savory Beef Gravy | 0.000g |
| Soup, chili beef, canned, prepared with equal volume water | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, slice, boneless, separable lean and fat, heated, pan-broil | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, MALT-O-MEAL, Honey Nut TOASTY O'S Cereal | 0.000g |
| Potatoes, french fried, shoestring, salt added in processing, frozen, as purchased | 0.000g |
| Pork, cured, ham -- water added, shank, bone-in, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Whale, beluga, meat, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, UNCLE SAM CEREAL | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, without salt added | 0.000g |
| Beef, round, knuckle, tip center, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, with salt | 0.000g |
| Carrots, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Babyfood, dinner, vegetables and beef, junior | 0.000g |
| Cornmeal, yellow (Navajo) | 0.000g |
| Snacks, popcorn, air-popped | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, microwaved | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, thigh, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Teff, uncooked | 0.000g |
| Doughnuts, cake-type, plain, chocolate-coated or frosted | 0.000g |
| Pork, shoulder, petite tender, boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Nuts, pecans, oil roasted, without salt added | 0.000g |
| Pie crust, refrigerated, regular, baked | 0.000g |
| Tofu, firm, prepared with calcium sulfate and magnesium chloride (nigari) | 0.000g |
| Soy flour, low-fat | 0.000g |
| McDONALD'S, Vanilla TRIPLE THICK Shake | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, whole, boneless, separable lean and fat, heated, roasted | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean only, heated, roasted | 0.000g |
| Candies, milk chocolate coated coffee beans | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, rolled oats, whole wheat, rice, presweetened, maple flavored, with pecans | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, brain, raw | 0.000g |
| Chicken, ground, raw | 0.000g |
| Nuts, almonds, oil roasted, with salt added | 0.000g |
| Potatoes, french fried, steak fries, salt added in processing, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, cured, ham and water product, rump, bone-in, separable lean and fat, unheated | 0.000g |
| Nuts, pecans, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, raw | 0.000g |
| Potato puffs, frozen, oven-heated | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, shoulder, (Boston butt), blade (steaks), separable lean only, raw | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| McDONALD'S, Chicken McNUGGETS | 0.000g |
| Turkey, heart, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Cereals, oats, instant, fortified, with raisins and spice, prepared with water | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean only, raw | 0.000g |
| Fast foods, french toast sticks | 0.000g |
| English muffins, raisin-cinnamon (includes apple-cinnamon) | 0.000g |
| Ostrich, ground, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, WHEATIES Raisin Bran | 0.000g |
| Fast foods, hamburger, large, single patty, with condiments | 0.000g |
| Stew, steamed corn (Navajo) | 0.000g |
| Candies, chocolate, dark, 70-85% cacao solids | 0.000g |
| BURGER KING, WHOPPER, with cheese | 0.000g |
| Beef, ground, 80% lean meat / 20% fat, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Pancakes, plain, frozen, ready-to-heat, microwave (includes buttermilk) | 0.000g |
| TACO BELL, Soft Taco with chicken | 0.000g |
| Pork, cured, ham with natural juices, spiral slice, boneless, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Fast foods, potato, french fried in vegetable oil | 0.000g |
| Cheese, cream, fat free | 0.000g |
| Chicken roll, light meat | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, select, raw | 0.000g |
| Macaroni, cooked, unenriched | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, QUAKER, QUAKER 100% Natural Cereal with oats, honey, and raisins | 0.000g |
| Caribou, hind quarter meat, raw (Alaska Native) | 0.000g |
| Candies, NESTLE, OH HENRY! Bar | 0.000g |
| Frostings, coconut-nut, ready-to-eat | 0.000g |
| Turkey, all classes, giblets, cooked, simmered, some giblet fat | 0.000g |