| Soup, vegetable beef, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Smelt, dried (Alaska Native) | 0.000g |
| Macaroni, cooked, enriched | 0.000g |
| Sauce, pasta, spaghetti/marinara, ready-to-serve | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, parboiled, enriched, dry | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, top loin (chops), boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Pork, fresh, loin, top loin (chops), boneless, enhanced, separable lean and fat, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Ice creams, chocolate, light | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, wheat, shredded, plain, sugar and salt free | 0.000g |
| Pork, cured, bacon, cooked, broiled, pan-fried or roasted, reduced sodium | 0.000g |
| Taco shells, baked | 0.000g |
| Cornmeal, degermed, enriched, white | 0.000g |
| Beef, variety meats and by-products, tongue, cooked, simmered | 0.000g |
| Beef, ground, patties, frozen, cooked, broiled | 0.000g |
| Babyfood, meat, beef, junior | 0.000g |
| Peppers, sweet, red, raw | 0.000g |
| Wheat flour, white (industrial), 9% protein, bleached, enriched | 0.000g |
| Nuts, almonds, dry roasted, with salt added | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston TASTEEOS | 0.000g |
| Pork, Shoulder petite tender, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Fast Foods, cheeseburger; double, large patty; with condiments, vegetables and mayonnaise | 0.000g |
| Bagels, plain, toasted, enriched, with calcium propionate (includes onion, poppy, sesame) | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, thigh, meat only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, COOKIE CRISP | 0.000g |
| Steelhead trout, boiled, canned (Alaska Native) | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Nuts, brazilnuts, dried, unblanched | 0.000g |
| Rolls, hamburger or hotdog, plain | 0.000g |
| McDONALD'S, Sausage Patty | 0.000g |
| Frankfurter, chicken | 0.000g |
| Beef, ground, 90% lean meat / 10% fat, crumbles, cooked, pan-browned | 0.000g |
| Babyfood, meat, turkey, junior | 0.000g |
| WENDY'S, CLASSIC SINGLE Hamburger, no cheese | 0.000g |
| Beef stew, canned entree | 0.000g |
| Fish, salmon, king, with skin, kippered, (Alaska Native) | 0.000g |
| Cereals, QUAKER, Instant Oatmeal, Raisin and Spice, prepared | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, rolled oats, whole wheat, rice, presweetened, maple flavored, with pecans | 0.000g |
| Stew, steamed corn (Navajo) | 0.000g |
| POPEYES, Fried Chicken, Spicy, Thigh, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Avocados, raw, all commercial varieties | 0.000g |
| Nuts, walnuts, black, dried | 0.000g |
| TACO BELL, BURRITO SUPREME with beef | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, shoulder top and center steaks, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, cooked, grilled | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, all grades, raw | 0.000g |
| USDA Commodity, beef, canned | 0.000g |
| Spices, cinnamon, ground | 0.000g |
| Fish, salmon, red, canned, bones removed (Alaska Native) | 0.000g |
| Pork, fresh, variety meats and by-products, chitterlings, raw | 0.000g |
| Beef, ground, 75% lean meat / 25% fat, patty, cooked, broiled | 0.000g |
| Pork sausage, fresh, raw | 0.000g |
| Cereals ready to eat, composite character cereals (movies, TV), brand B | 0.000g |
| Cucumber, with peel, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, BOO BERRY | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, corn, whole wheat, rolled oats, presweetened, with almonds, single brand | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, patty, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Rice bowl with chicken, frozen entree, prepared (includes fried, teriyaki, and sweet and sour varieties) | 0.000g |
| Turkey, liver, all classes, cooked, simmered | 0.000g |
| Fast foods, hamburger; single, large patty; with condiments | 0.000g |
| Rice, white, long-grain, precooked or instant, enriched, dry | 0.000g |
| Tortillas, ready-to-bake or -fry, flour | 0.000g |
| English muffins, plain, enriched, with ca prop (includes sourdough) | 0.000g |
| USDA Commodity, luncheon meat, canned | 0.000g |
| Elk, free range, roast, eye of round, raw (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| Pork, bacon, rendered fat, cooked | 0.000g |
| USDA Commodity, chicken fajita strips, frozen | 0.000g |
| Milk, whole, 3.25% milkfat | 0.000g |
| Pork, cured, ham, slice, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Toaster pastries, fruit (includes apple, blueberry, cherry, strawberry) | 0.000g |
| Chicken, broilers or fryers, skin only, cooked, rotisserie, original seasoning | 0.000g |
| Peppers, sweet, green, raw | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Hexagons | 0.000g |
| Oil, vegetable, corn, industrial and retail, all purpose salad or cooking | 0.000g |
| Candies, praline, prepared-from-recipe | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, Ralston Crispy Rice | 0.000g |
| Soup, tomato vegetable, dry, mix, prepared with water | 0.000g |
| Beef, ground, 85% lean meat / 15% fat, loaf, cooked, baked | 0.000g |
| Beef, chuck, shoulder clod, top blade, steak, separable lean and fat, trimmed to 0" fat, choice, raw | 0.000g |
| Pork, fresh, enhanced, loin, tenderloin, separable lean and fat, raw | 0.000g |
| Pork sausage, pre-cooked | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, USDA Commodity Rice Crisps (includes all commodity brands) | 0.000g |
| Macaroni, dry, enriched | 0.000g |
| Macaroni and Cheese, canned entree | 0.000g |
| Mushrooms, portabella, grilled | 0.000g |
| Chicken, wing, frozen, glazed, barbecue flavored, heated (conventional oven) | 0.000g |
| Ham, sliced, extra lean | 0.000g |
| Game meat, bison, top round, separable lean only, 1" steak, cooked, broiled | 0.000g |
| Pork, Shoulder breast, boneless, separable lean and fat, cooked, broiled | 0.000g |
| Nuts, walnuts, english | 0.000g |
| Cabbage, cooked, boiled, drained, without salt | 0.000g |
| Game meat, bison, ground, cooked, pan-broiled | 0.000g |
| Pork, cured, ham, shank, bone-in, separable lean only, unheated | 0.000g |
| Buffalo, free range, top round steak, cooked (Shoshone Bannock) | 0.000g |
| KENTUCKY FRIED CHICKEN, Fried Chicken, ORIGINAL RECIPE, Wing, meat only, skin and breading removed, analyzed prior to January 2007 | 0.000g |
| Cereals ready-to-eat, GENERAL MILLS, OATMEAL CRISP with Almonds | 0.000g |
| Mushrooms, shiitake, stir-fried | 0.000g |
| Emu, inside drum, raw | 0.000g |
| Ice creams, vanilla, light | 0.000g |
| Cereals, ready-to-eat, ALPEN | 0.000g |